flagflagflagflag

Şirket Profili

ILSAN Tekstil, Malatyalı Ilıcak ailesinin sahip olduğu bir aile şirketidir. 1998 yılı Haziran ayında Open-End İplik tesisiyle iplik üretimine başlayan firma, pazar ağını genişletmek ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 1999 yılında İstanbul - Merter’de büro açmıştır.

2003 yılı başında örgü  makinesi yatırımıyla triko kumaş üretimine başlanmıştır. Aynı yıl Ring İplik tesisini de yatırımlarına ilave ederek 2004 yılında hem karde, hem de penye iplik üretimine geçilmiştir.

ILSAN Tekstil, başarılı çalışmaları sonucu müşterilerinin güvenini ve takdirini kazanmanın gururuyla, Open-End İplik, Ring İplik ve Örgü Kumaş üretiminin yanında 2008 yılı itibari ile boyalı kumaş üretimini, 2012 yılında ise boyalı iplik üretimini portföyüne eklemiştir.

ILSAN Tekstil, sahip olduğu zengin ve kaliteli ürün portföyü ile iç pazara hitap ettiği gibi yurtdışına da ihracat yapmaktadır.

Mevcut en son teknolojiye sahip olan makineleri ile ILSAN Tekstil, sektöründeki yenilikleri takip etmekte ve yatırımlarıyla entegre bir tesis olma yolunda ilerlemektedir.

ILSAN Tekstil’in başarısı ürününün kalitesine bağlıdır. İyi kalite, sürekli sipariş almada ve fiyatları korumada kilit faktördür. Şirketimizin yüksek kaliteli iplik üretmedeki kararlılığı ve hassasiyeti sonucu ürünlerimiz ulusal ve uluslararası pazarda artan bir taleple karşı karşıyadır.