flagflagflagflag

Haberler

ILSAN TEKSTİL 4. AR-GE MERKEZİ OLDU.

ILSAN Tekstil İnönü Üniversitesi Teknokent ile ortaklaşa yaptığı çalışma sonunda Malatya’da 4. Ar-Ge merkezi onayını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından aldı. IIsan tekstil aldığı bu belge ile yenilikçi tekstil ürünleri üretilmesi, süreçlerin

9.8.2019


ILSAN Tekstil İnönü Üniversitesi Teknokent ile ortaklaşa yaptığı çalışma sonunda Malatya’da 4. Ar-Ge merkezi onayını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından aldı. IIsan tekstil aldığı bu belge ile yenilikçi tekstil ürünleri üretilmesi, süreçlerin iyileştirilmesi, yeni süreçlerin geliştirilmesi, katma değeri yüksek yeni malzeme, yazılım, makine ve donanımların geliştirilmesi gibi birçok alanda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılabilecek

Üniversite-sanayi işbirliği bir kez daha meyvelerini verdi. Ilsan Tesktil ve İnönü Üniversitesi Teknokent arasında yapılan ortak çalışma sonucunda Ilsan Tekstil Malatya’da 4. Ar-Ge onayı belgesini almaya hak kazandı. Bu belge ile firma Teknokent’te yenilikçi Tekstil ürünleri üretilmesi, süreçlerin iyileştirilmesi ve yeni süreçlerin geliştirilmesi, katma değeri yüksek yeni malzeme, yazılım, makine ve donanımların geliştirilmesi gibi birçok alanda araştırma ve geliştirme çalışmaları yapılabilecek.  Elde edilen başarı ile ilgili konuşan Ilsan Tekstil Sanayi ve Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Salim Ilıcak şunları dile getirdi: “21 yıllık tecrübelerimiz ve deneyimli ekibimizle birlikte yürüttüğümüz projeler kapsamında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapmış olduğumuz AR-GE Merkezi başvurumuz, değerlendirilmiş ve Malatya da 4. AR-GE Merkezi onayı firmamıza verilmiştir. Şirketimiz, Araştırma ve Geliştirmeye her zaman büyük önem vermiştir. Şimdi daha güçlü ve kurumsal hale getirdiğimiz AR-GE Merkezimiz, Ilsan Tekstil’in uzun vadeli büyüme stratejisi açısından kritik bir rol oynayacaktır. Çevreci bir bakış açısı içerisinde atıkların geri kazanımı noktasında tekstilde katma değeri yüksek ürün üretiminin yanı sıra, yapay zeka ve yazılım sistemleri, proses ve ürün geliştirme konuları üzerinde çalışmalarımız bulunmaktadır. Projelerimiz bundan sonraki dönemlerde de artarak devam edecektir. Ar-Ge Merkezimiz, üniversitelerle işbirliğinin geliştirilmesi ve karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımı açısından da önemli bir imkân sunacaktır.  Sürdürülebilir bir iş gücünün en önemli bileşeni insan faktörüdür. Bu kapsamda Ar-Ge Merkezimiz, AR-GE personellerimizin akademik anlamda gelişmesine imkân sağlayacaktır. Yeni ürün geliştirme hedefimiz doğrultusunda şimdi büyük bir adım daha atmış bulunuyoruz. Ar-Ge Merkezimizle uzun vadede daha kârlı, daha sağlıklı ve sürdürülebilir bir büyüme trendi yakalayacağımıza inanıyoruz. ILSAN TEKSTİL AR-GE Merkezinin, şirketimize, sektörümüze, yatırımcılarımıza ve bilhassa memleketimize, hayırlı olmasını temenni ederim.”

Bu belgenin alınmasında İnönü Üniversitesi KÜSİ (Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği) temsilciliğinin bilgilendirme faaliyetlerinin önemli bir yeri olduğunu vurgulayan Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Yrd. Doç. Dr. Fatih Kocamaz ise: “Açılan her Ar-Ge merkezi yeni Ar-Ge personeline ihtiyaç duymakta, yüksek lisans ve doktoralı personel talep etmektedir. Bu vesile ile üniversitede yüksek lisans ve doktora yapan öğrenciler için yeni iş olanakları çıkmakta ve bu vesile ile ilimizin kaybettiği yüksek nitelikli kalifiye beyinler yine ilimizde kalmaktadır. Yine her merkez akademik çalışmalar yapmak zorunda olduğu için yine akademisyenler ile çalışma yapmakta, akademik danışmanlık destekleri almaktadır.” şeklinde konuştu.

ILSAN TEKSTİL HAKKINDA                                                                                                                                        

Malatyalı Ilıcak ailesinin sahip olduğu bir aile şirketidir. 1998 yılı Haziran ayında Open-End İplik tesisiyle iplik üretimine başlayan firma, pazar ağını genişletmek ve müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla 1999 yılında İstanbul – Merter’de büro açmıştır. 2003 yılı başında örgü  makinesi yatırımıyla triko kumaş üretimine başlanmıştır. Aynı yıl Ring İplik tesisini de yatırımlarına ilave edSerek 2004 yılında hem karde, hem de penye iplik üretimine geçilmiştir. Başarılı çalışmaları sonucu müşterilerinin güvenini ve takdirini kazanmanın gururuyla, Open-End İplik, Ring İplik ve Örgü Kumaş üretiminin yanında 2008 yılı itibari ile boyalı kumaş üretimini, 2012 yılında ise boyalı iplik üretimini portföyüne eklemiştir. ILSAN Tekstil, sahip olduğu zengin ve kaliteli ürün portföyü ile iç pazara hitap ettiği gibi yurtdışına da ihracat yapmaktadır. Mevcut en son teknolojiye sahip olan makineleri ile ILSAN Tekstil, sektöründeki yenilikleri takip etmekte ve yatırımlarıyla entegre bir tesis olma yolunda ilerlemektedir. ILSAN Tekstil’in başarısı ürününün kalitesine bağlıdır. İyi kalite, sürekli sipariş almada ve fiyatları korumada kilit faktördür. Şirketimizin yüksek kaliteli iplik üretmedeki kararlılığı ve hassasiyeti sonucu ürünlerimiz ulusal ve uluslararası pazarda artan bir taleple karşı karşıyadır.

Geri